Astroloji

Astroloji Forumu


Çift yarattık

Paylaş
Admin
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 216
Kayıt tarihi : 19/12/15
Yaş : 51
Nerden : Samsun

Çift yarattık

Mesaj tarafından Admin Bir Perş. Ocak 14, 2016 4:03 pm

Çift yarattık
Zariyat 49
-        Ve Biz, herşeyden  çift yarattık. Umulur ki böylece siz tezekkür edersiniz.
Ayetin sonunda geçen tezekkerune sözü benzemek anlamlarına gelir. Tefsirler biraz diğer kelimelerle akıllarına göre yorumlamayı tercih ettikleri için Kuranda asıl anlatılmak istenen nedir millet anlamakta zorlanır olmuş. Tefsirlerin birde şu paranteze alınanları var. En tehlikeliler de bunlardır. Aslı okunduktan sonra tercümesi için sözlük kullanmak daha iyi olacaktır. Yoksa diyanetin meallerinde Allahın arşı eskiden su üzerinde tefsiri ile küfre düşürülmekte var. Allah suyu yarattı ama arşınıda su üzerine mi kurmuş? Halbuki arşı su üzerinde olan şeytanın arşıdır. Hani bir rivayette ‘Şeytanın arşı su üzerindedir. Oradan askerlerini göndererek dünyaya fitne salar’ der. İnanmak zorunda kimse değildir de su üzerine toprak edinmiş İng ve ABD ne kadar buna uyuyor…
Diyanet mealleri böyle bir şey. Gerçeği görenlerin ise maaşımdan olurum ile ses çıkartmaması ise bu kurumda daha vahimdir. TRT Diriliş dizisinde ne güzel tekbirler getiriliyor. Maneviyat ve Osmanlı ruhu işleniyor. Acaba? Sözde filmin Muhyiddini Arabisi dizide ‘Hızır yardımcımız olsun’ demesi maneviyatı bırak diyeni, dedirteni, yayınlayanı küfre alır. Bunu orada işleyenler bilmez mi? Bilirler tabi.
Çift yarattık sözünde tek bir anlam yoktur. Görünenler her geçen gün değişir daha ileri boyutları açılır. İnsan zamana ait görüntülerini ancak açıklayabilir. Çift nedir? Ne olabilir? Bir sayıyı ele alın. Çift yazın. Her sayıyı çift çift gidin. İlk sıra size burçlar feleğini diğer kısmı ise derecelerini verecektir. Birinci sıra 12 ile sınırlanır.  Diğer sıra 30 ile. Karşımıza göklerin haritası çıkar. Bu harita astroloji yorumu için değildir. Bir hesap makinesidir. 

    Forum Saati Perş. Ocak 24, 2019 12:07 pm