Astroloji

Astroloji Forumu


Şans bir astroloji haritasında nasıl görünür?

Paylaş
avatar
Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 216
Kayıt tarihi : 19/12/15
Yaş : 50
Nerden : Samsun

Şans bir astroloji haritasında nasıl görünür?

Mesaj tarafından Admin Bir Çarş. Ara. 30, 2015 3:14 am

Şans bir astroloji haritasında nasıl görünür?

Bugün bilinen astroloji gerçekten astrolojiyi anlatıyor mu?
İşimizi fazlası ile görüyor. Ama eksikler var. Haritada bu yorumlar nasıl çıkmış, oluşmuş bir bilgimiz var mı sorusu aklı kurcalıyor. Buruni bile zamanında göğü periyotlara bölmüş. Bu bölmeler sıradan bir işlem değildir. Göğün hareketlerini hesap ile yapılmıştır. Aynı şekilde Hint astrolojisi de aynı.  Neden periyotlar eskilerin ilgisini çekmiş olabilirdi?

Kabala diye sayıların anlamları verilir. Ama bu sayıların nasıl kullanılacağı bir türlü belirilmez. Bilinmemesinden veya saklanmasından mı bilemeyiz. Bildiğimiz şey hep bir şeyler hep eksik kalmış. Biraz matematik diyorum. Matematikle çok ilginç işler keşfedilebilir. Bir kitabı elinize alıp o kitaba göre bir konuşturma formülü bile bulabilirsiniz. Konuyu dağıtmadan şanslı olmak bir astroloji haritasında nasıl görünebilir?

Birinci ve üçüncü ev kabalada 6 sayısını gösterir. Bu evlerde gezegen yerleşimi ayağı kırık sandalyeye benzer. Evet şans ve talihi bu evlerden fark edebiliyoruz ama fiziksel yansımaları enerji ayağının kırık olduğunu gösteriyor. Düşünün kablo kopuk olduğunda akım gelmez. Bu şekilde. Kırık ayağın düzeldiği ev ikinci evdir. Bir ve üçüncü evlerde gezegen var ve ikinci evde de gezegen varsa bu kişinin talihi açık demektir. Talihin ne olduğunu anlatmamıza gerek yoktur.

Görüldüğü gibi haritalarda fiziksel yansımalar vardır. Algoritmalar vardır. Doğan Güneşin bir görevi olması gibi. Doğduğu zamanı biteceği zamanı belirler. Yükselendeki güneşin görevi dokuzuncu evle ilgili görevini açıklar. İki doğu iki batının Rabbi ayeti bunu gösterir. Bu algoritmadır. Görev taksimidir. Fiziksel yansımalar ise yukarıda anlatıldığı gibi hat kurar. Bu hat ya bozuktur yada düzgündür. Düzgün olması için Esmalar bu yönde yardımcı olabilirler.


    Forum Saati Çarş. Ağus. 15, 2018 9:04 am